Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
Гласувайте за форума
BgTopWeb.com - Класация на Българските топ сайтове

Уроците на 7 курс

Go down

Уроците на 7 курс

Писане by Майла Беласивна on Пет Дек 17, 2010 6:11 pm

What hurts the most
Was being so close
And havin' so much to say
(To say)
And watchin' you walk away

And never knowin'
What could've been
And not seein' that lovin' you
Is what I was tryin' to do

Not seein' that lovin' you
That's what I was trying to do, ooo
Майла Беласивна
Преподавател по История на магията
Преподавател по История на магията

Брой мнения : 83
Дата на регистрация : 30.11.2010

Върнете се в началото Go down

Re: Уроците на 7 курс

Писане by Майла Беласивна on Съб Дек 25, 2010 6:03 pm

Беше дошло време за часа ми със седмокурсниците.Влязох малко преди да бие звънеца и открих стаята пълна с вече пълнолетни магъосници.Това ме радваше.Вече знаеха как да се държат прилично и не бяха така лесно разсейвани.
-Добър ден,ученици!-поздравих като застанах пред класа и се усмихнах широко.За тях сигурно предмета ще е да най-лесен,в седми курс нямаше за какво да ги плаши вече.-Аз съм Майла Беласивна и съм вашата учителка по История на Магията!Тази година по предмета ми ще ви бъде лесна,тъй като ви е за последна година.Няма за какво да се притеснявате.Сега искам да ми се представите.-и седнах зад бюрото като оставих правата ми кестенява коса да се спусне надолу по скулите ми.След като всички се представиха започнах с урока:

1 урок:Демонология

Думата "демон", произлиза от гръцки и означава "божество" до момента, в който хората решават, че зад нея се крие нещо нечестиво.. през Средновековието. Според християнската религия, демоните били ангели, служили на Господ, които застанали на страната на Сатаната и така загубили мястото си в рая. Според древните египетски ръкописи пък, демоните били служители на божествата, които поставяли хората на изпитания дали душата им е достойна да бъде спасена или не. Съществуват още редица вярвания и факти, но според всички, демоните са класифицирани като зли създания с почти божествени сили. През средновековието се е считало, че ако човек продаде душата си на дявола, може да подчинява демоните.
Самата наука - демонологията - е измислена именно за това - за да класифицира демоните според йерархията им, поведението им, начинът на призоваване, начинът на борба с тях и т.н. Да се занимаваш с демони определено не е едно от най-полезните неща за правене, особено като се има впредвид колко често злият дух обладава тялото на човека и какви могат да бъдат последиците от това.

-Това е урока ви за днес,до следващият път.-завърших и звънеца би след което излязох от стаята,като преди това пожелах на учениците "Приятен ден".

ЗА ДОМАШНО:РП пост за това как сте прекарали в час!Пишете каквото искате.Забавлявайте се! : )

What hurts the most
Was being so close
And havin' so much to say
(To say)
And watchin' you walk away

And never knowin'
What could've been
And not seein' that lovin' you
Is what I was tryin' to do

Not seein' that lovin' you
That's what I was trying to do, ooo
Майла Беласивна